Celostátní kolo Olympiády mladých chovatelů 2019 v Přerově

11.08.2019

Ve dnech 7. - 11. srpna 2019 proběhl 51. ročník Olympiády mladých chovatelů.
Každé celostátní kolo se koná někde jinde, letos nás zavedlo do Olomouckého kraje, přesněji do areálu Střední školy zemědělské v Přerově (pár kroků od výstaviště, kde se konají chovatelské burzy a výstavy).

V průběhu celé olympiády jsou vždy připraveny různé přednášky z jakýchkoliv odborností (králíci, teraristika, agility apod.) a také výlety... Přerov si pro nás nachystal prohlídku Ornitologické stanice s výstavou dravců a prohlídku Biosu - střediska volného času... dále prohlídku Přerovského zámku a muzea, k vidění byly např. archeologické vykopávky, školní třídy z první republiky, sbírky motýlů a brouků, a nakonec výstup na věž. V pátek odpoledne nás čekal odjezd na večerní prohlídku hradu Helfštýn a v sobotu jako poslední celodenní výlet do ZOO a Dinoparku Vyškov.

Z našeho okresu Hodonín bylo po Okresním kole nominováno na postup do CK OMCH devět mladých chovatelů, avšak nakonec se soutěže zúčastnilo jen sedm. Ale i tak jsme počtem soutěžících nezahanbili a už vůbec ne výkonem!! Při sobotním slavnostním vyhlášení výsledků olympiády se náš okres umístil na krásném 6.místě z celkem 23 okresů!! To je paráda!! 🏆

Vlach Tomáš (ZO Kyjov) - 1. místo🥇, odbornost holubi 🕊, II. věková kategorie
Léska Lukáš (ZO Kyjov) - 2. místo🥈, odbornost drůbež 🐓, I. věková kategorie
Macháček Štěpán (ZO Hodonín) - 2. místo🥈, odbornost holubi 🕊, I. věková kategorie
Schneerová Alexandra (ZO Kyjov) - 3.místo🥉, odbornost teraristika 🦎, II. věková kategorie
Gloza Ondřej (ZO Veselí n.M.) - 6. místo🏅, odbornost králíci 🐇, I. věková kategorie
Dobešová Věra (ZO Rohatec) - 8. místo🏅, odbornost králíci 🐇, I. věková kategorie
Mazur Jindřich (ZO Veselí n.M.) - 9. místo🏅, odbornost drůbež 🐓, II. věková kategorie

Nutno říct, že konkurence v některých odbornostech a věkových kategoriích byla opravdu velká, proto všechna místa jsou pro nás výhrou!
Chtěl bych tedy ještě jednou všem zúčastněným mladým chovatelům poděkovat za jejich skvělé výkony 👏👏👏 a doufám, že v příštím roce se sejdeme v aspoň takovém počtu jako letos a posuneme se zase o jedno místo nahoru! 👆👆🙂

PS: Trochu mě ale mrzí, že nám letos odpadli odbornosti jako např. Okrasné a exotické ptactvo, kynologie, drobní hlodavci... Je to škoda, a proto bych chtěl tímto nabádat ostatní šikovné mladé chovatele a jejich rodiče, aby se nebáli a přijeli příští rok v dubnu na Okresní olympiádu mladých chovatelů ukázat, co o těch svých domácích mazlíčcích vědí. 🙂 Napište nám.

Za OO ČSCH Hodonín a OOK pro práci s mládeží
Patrik Kmenta

Tým MCH okresu Hodonín
Tým MCH okresu Hodonín
1. místo holubi
1. místo holubi
Společné foto CK OMCH Přerov 2019
Společné foto CK OMCH Přerov 2019